O nas

Skąd wzięła się Szalpaka?

Wszystko zaczęło się parę lat temu, kiedy wraz z mężem odkryliśmy alpaki. Ich sympatyczny wygląd sprawił, że zapragnęliśmy dowiedzieć się o nich więcej. Początkowo była to lektura artykułów w Internecie, która pozwoliła nam poznać podstawowe informacje o tych wyjątkowych zwierzętach. W miarę upływu czasu pogłębialiśmy swoją wiedzę studiując inne publikacje, odwiedzając hodowle, a nawet biorąc udział w specjalistycznych kursach.

Tak narodziło się marzenie, by kiedyś mieć własne zwierzęta i zająć się ich hodowlą. Jednocześnie staraliśmy się opracować plan, który pozwoli nam poza samą przyjemnością z posiadania alpak, osiągnąć przychody. Bliżej zainteresowaliśmy się ich wełną, która jest wyjątkowo delikatna i miękka, a przy tym niesamowicie ciepła. Najlepsze alpaki osiągają włókno o średnicy poniżej 20 mikrometrów. Taka wełna nie drapie, jest leciutka i dużo cieplejsza od wełny owczej. Alergicy też mogą bez przeszkód nosić alpacze wyroby: nie uczula i nie rozwijają się w niej roztocza.

Pierwsze próby pokazały, że wełna alpak idealnie nadaje się do produkcji całej gamy zimowych akcesoriów: szalików, czapek, a nawet skarpetek. Tak powstała Szalpaka, w której w domowym zaciszu spełniamy częściowo swoje marzenie. I chociaż jeszcze nie mamy własnych alpak, to przez obcowanie z ich wełną czujemy, jakby były tuż obok nas :).

Sklep Szalpaka działa od jesieni 2018 roku. Zaczynaliśmy oferując proste czapki, kominy i szaliki z wełny alpaki. Z roku na rok staraliśmy się ulepszać naszą ofertę i odpowiadać na potrzeby naszych Klientów. Szybko wprowadziliśmy do sprzedaży jednobarwne komplety, by ułatwić proces zakupów. Po sukcesie linii Pure z wełny w naturalnych odcieniach, do naszej oferty trafiła linia Painted wykonana z wełny farbowanej na intensywne kolory: czerwony, żółty, różowy, błękitny i granatowy.

Wielokrotnie zmienialiśmy projekty naszych produktów, by były ładniejsze, wygodniejsze i bardziej uniwersalne. W grudniu 2019 roku dodaliśmy metki w kolorze czarnym i srebrnym, by lepiej pasowały do naszych wyrobów, a także przestylizowaliśmy nasze etykiety. Na bieżąco uzupełnialiśmy zdjęcia produktów na stronie internetowej, żebyście mogli zobaczyć, jak nasza oferta wygląda w rzeczywistości.

W kolejnym roku zajęliśmy się szalikami. Dzięki zastosowaniu innego ściegu, nasze szaliki stały się cieplejsze, bardziej mięsiste i przestały się zwijać.

Od 2020 roku współpracujemy ze sklepem Simply Wild, oferującym wykonane przez nas czapki z alpaki.

komplet painted
O nas

W 2021 roku gruntownie przebudowaliśmy nasz asortyment, by móc zaoferować czapki w rozmiarze uniwersalnym i dopasowane do nich kolorystycznie kominy lub szaliki. Zmieniliśmy podstawowe modele oferowanych artykułów, a także dostępne kolory, nazewnictwo i logotypy linii produktowych. Obecnie produkty Szalpaka dostępne są w trzech liniach produktowych: Wayra, Tullma i Qasa. W naszym portfolio obecnie można znaleźć także opaski na uszy, które idealnie sprawdzą się w trakcie jesiennych chłodów.

W niedługim czasie planujemy wprowadzić sezonową linię specjalną kompletów czapek i kominów w wyjątkowych kolorach. Liczba dostępnych produktów będzie ograniczona, a dostępne odcienie będą zmieniać się co roku.

Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty lub do kontaktu.