O nas

Skąd wzięła się Szalpaka?

Wszystko zaczęło się parę lat temu, kiedy wraz z mężem odkryliśmy alpaki. Ich sympatyczny wygląd sprawił, że zapragnęliśmy dowiedzieć się o nich więcej. Początkowo była to lektura artykułów w Internecie, która pozwoliła nam poznać podstawowe informacje o tych wyjątkowych zwierzętach. W miarę upływu czasu pogłębialiśmy swoją wiedzę studiując inne publikacje, odwiedzając hodowle, a nawet biorąc udział w specjalistycznych kursach.

Tak narodziło się marzenie, by kiedyś mieć własne zwierzęta i zająć się ich hodowlą. Jednocześnie staraliśmy się opracować plan, który pozwoli nam poza samą przyjemnością z posiadania alpak, osiągnąć przychody. Bliżej zainteresowaliśmy się ich wełną, która jest wyjątkowo delikatna i miękka, a przy tym niesamowicie ciepła. Najlepsze alpaki osiągają włókno o średnicy poniżej 20 mikrometrów. Taka wełna nie drapie, jest leciutka i dużo cieplejsza od wełny owczej. Alergicy też mogą bez przeszkód nosić alpacze wyroby: nie uczula i nie rozwijają się w niej roztocza.

Pierwsze próby pokazały, że wełna alpak idealnie nadaje się do produkcji całej gamy zimowych akcesoriów: szalików, czapek, a nawet skarpetek. Tak powstała Szalpaka, w której w domowym zaciszu spełniamy częściowo swoje marzenie. I chociaż jeszcze nie mamy własnych alpak, to przez obcowanie z ich wełną czujemy, jakby były tuż obok nas :).

gallery-7
gallery-6
gallery-1
IMG_1888
gallery-5
gallery-4
previous arrow
next arrow
gallery-7
gallery-6
gallery-1
IMG_1888
gallery-5
gallery-4
previous arrow
next arrow