Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest skład wełny w produktach?

Wszystkie produkty „Szalpaka” są wykonane z wełny 100% alpaka, chyba że w opisie produktu podany jest inny skład (np. alpaka z jedwabiem).

Gdzie są produkowane produkty „Szalpaka”?

Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w zakładzie znajdującym się w Warszawie.

Czemu wełna z alpak jest taka wyjątkowa?

Włókna pozyskiwane od alpak są wyjątkowo cienkie, dzięki czemu nie podrażniają skóry. Czyni to ich wełnę bardzo miękką i lekką. Jednocześnie ich wełna jest kilkukrotnie cieplejsza od wełny owczej.

Czy produkty mogą uczulać?

Wełna alpak nie zawiera żadnych składników, które mogą wywołać reakcję uczuleniową na ludzkiej skórze. Ich wełna jest całkowicie hipoalergiczna. A do naszych produktów wykorzystujemy wełnę w 100% naturalnego pochodzenia.

Ile trwa realizacja zamówienia?

Standardowy czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni roboczych + czas dostawy. Wszystkie produkty robione są na indywidualne zamówienie. Staramy się, aby nasi Klienci otrzymywali zamówione przez siebie produkty najszybciej, jak to możliwe. W wyjątkowych okolicznościach możliwe jest opóźnienie realizacji. O każdej takiej sytuacji informujemy na bieżąco przy potwierdzeniu zamówienia.

Jakie są koszty i czas dostawy?

Koszty i czas dostawy są zależne od wyboru sposobu dostawy. Produkty wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej oraz Poczty Polskiej.

Cennik przesyłek

Paczkomaty InPost 11,50 zł
Kurier DPD do 5kg 14,50 zł

Czy możliwe jest zamówienie produktu z innym wzorem?

Zamówienia indywidualne są możliwe. Bardzo prosimy o kontakt na adres sklep@szalpaka.pl lub telefonicznie pod numer: 695 985 592. Po uzyskaniu od Państwa wszystkich informacji skontaktujemy się w celu potwierdzenia możliwości realizacji zamówienia oraz podania ceny i czasu realizacji indywidualnego zamówienia. Po Państwa akceptacji niezwłocznie zajmiemy się jego realizacją.

Jak prać produkty z wełny alpak?

Wszystkie wyroby z wełny alpak należy prać ręcznie lub w pralce ustawionej na program do prania wełny lub tkanin delikatnych w temperaturze max. 30° przy użyciu płynu do prania tkanin wełnianych. Dzięki temu produkty pozostaną miękkie i nie zmienią swojego rozmiaru oraz kształtu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem info@szalpaka.pl

W jaki sposób mogę dokonać zwrotu produktu?

Zwrot bez podania przyczyny możliwy jest w ciągu 14 dni od otrzymania zamówienia. W przypadku zwrotu zamówienia prosimy o wydrukowanie formularza odstąpienia od umowy, wypełnienie go i przesłanie wraz ze zwracanymi produktami na adres: Daniel Jusupović ul. Rzepichy 2b/98 03-246 Warszawa Po otrzymaniu zwracanych produktów nastąpi zwrot należności. W przypadku zwrotu produktów po upłynięciu terminu 14 dni każdorazowo prosimy o kontakt mailowy na adres sklep@szalpaka.pl.